Belirli bir alan ve durum için en iyi yapay şömineyi seçmede çeşitli faktörler vardır. Bir alıcı sadece estetik ve ev gibi hissettiren bir şey arıyor olabilir veya bir şöminenin görünümünü ve bir elektrikli ısıtıcının sıcaklığını tercih edebilir .

Nasıl kullanılacağı ve nereye gideceği en iyi seçimi yapan şömine tipinde fark yaratır. Oturma odasına duvara monte TV’nin altına mı girecek yoksa yemek odasına ambiyans mı katacak? Ayrıca, ekstra özellikler ve ne kadar gerçekçi görünmesi gerektiği ile birlikte, alıcının kurulum veya montaj konusundaki beceri seviyesi de önemlidir.

Aşağıdaki hususlar, belirli bir ev için en iyi elektrikli şöminenin ne olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Siz Hayal Edin, biz Gerçeğe Dönüştürelim...

  • Duvara monte şömine, düz ekran TV’ye benzer ve braketlerle asılabilir (genellikle dahildir). Bu modeller, modern iç mekanlara en uygun şık, minimalist bir estetiğe sahiptir. Gömme modeller gibi, genellikle dayanıklı cam elyafından veya metalden yapılırlar.
  • Gömme şömineler bir duvar boşluğuna sığar. Şöminenin yüzeyi duvarla aynı hizadadır. Duvara monte modellerin aksine, bu tip şömine çeşitli modern ve vintage tarzlarda gelir.
  • Mantel şömineler genellikle ahşap, taş veya bu malzemelerin bir kombinasyonundan yapılmış geleneksel bir şöminenin görünümünü taklit eder. Bu klasik bağımsız modeller, modern, rustik ve çiftlik evi dahil olmak üzere gelenekselin yanı sıra birçok stilde mevcuttur. Bazı şömine şömineleri raf depolama sunar ve köşe konfigürasyonlarında da gelir.
  • TV sehpası şömineleri , üstüne televizyon yerleştirilmiş eğlence konsollarına benzer. Birçok modelde şömineyi çevreleyen raflar bulunur. Birden fazla stilde mevcuttur, genellikle ahşaptan veya suntadan (ahşap ve reçineden oluşan daha ucuz bir malzeme) yapılırlar.